Hydromasaż - idealny sposób na odprężenie

Hydromasaż – idealny sposób na odprężenie

Witaj serdecznie!

Ostatnio spotkałem dawną znajomą z czasów studenckich. Wyglądała naprawdę świetnie! Wiedziałem, że kiedyś miała problemy z kręgosłupem, dlatego postanowiłem dopytać, jak się miewa. Przyznała, że jej kondycja i samopoczucie znacznie się poprawiły, odkąd zaczęła chodzić na basen. Nieco się zdziwiłem, bo z tego co pamiętałem, nie umiała pływać i wpadała w panikę, kiedy tylko grunt znikał jej pod stopami Okazało się, że wcale nie pobija rekordów szybkości na torze, ale głównie przesiaduje w jacuzzi i oddaje się hydromasażowi. Najbardziej była zadowolona z faktu, że dzięki tym zabiegom ustąpiły bóle pleców, których nabawiła się pracując za biurkiem w korporacji.

Po tej rozmowie postanowiłem bliżej przyjrzeć się temu, jak hydromasaż pomaga zwalczać bóle kręgosłupa. Wiesz, czego się dowiedziałem? Oto kilka ciekawych faktów związanych z hydromasażem:

  • Specjaliści polecają hydromasaż jako skuteczną, a zarazem bardzo delikatną formę walki z bólami kręgosłupa i zwyrodnieniami stawów.

  • Hydromasaż pomoże Ci ponadto w leczeniu wielu groźnych, trudnych do wyleczenia dolegliwości, takich jak: żylaki, choroby zwyrodnieniowe, zaburzenia trawienia, nadwaga, osłabiona odporność, stany zapalne skóry, wrzody, grzybica, odleżyny, zaburzenia krążenia i wiele innych.

  • Delikatny masaż wytwarzany przez bąbelki powietrza, czyli tzw. kąpiel perełkowa, pomaga wrócić do równowagi i odzyskać wewnętrzną harmonię. Przez masowanie zakończeń nerwowych rozluźnia spięte mięśnie przykręgosłupowe i odpręża.

  • Ciepła woda łagodzi napięcie, natomiast chłodniejsza pobudza i orzeźwia. W zależności od celu hydromasażu dobierz odpowiednią temperaturę.

  • Ciśnienie hydrostatyczne, powstałe podczas hydromasażu, stymuluje krążenie krwi w kierunku serca i przyspiesza usuwanie szkodliwych produktów metabolizmu.

  • Pęcherzyki powietrza podczas kontaktu ze skórą masują ją i wprowadzają przez pory odżywcze substancje (np. podczas hydromasażu za pomocą maty ozonowej – ozon), które są następnie wchłaniane i rozprowadzane przez krew.

  • Hydromasaż pomaga usunąć martwy naskórek i brud, które gromadzą się na powierzchni skóry – dzięki temu skóra pozostaje gładka i czysta.

  • Delikatna para, która powstaje nad musującą wodą, unosi się w powietrzu i pozwala na lepsze dotlenienie organizmu. Dzięki temu pomaga też zwalczać schorzenia górnych dróg oddechowych. Ważne jest przy tym właściwe dobranie olejków zapachowych.

Kąpiel perełkowa doskonale poprawia jakość snu, pomaga się odstresować i odprężyć a przede wszystkim daje wielki zastrzyk pozytywnej energii.

Jak widzisz, hydromasaż to połączenie zalet tradycyjnego masażu z rewelacyjnymi właściwościami wody. Co byś powiedział na wieczorną kąpiel w jacuzzi? I to w Twoim własnym domu? Nie mam na myśli drogiej wanny z hydromasażem, ale coś, co równie skutecznie zapewni Ci wspaniały masaż domowym sposobem za niewielkie pieniądze. Co to takiego? Dowiesz się w kolejnym mailu.


Pozdrawiam i do usłyszenia,

Artur Nowakowski
Twój sprzymierzeniec w walce
z dolegliwościami kręgosłupa.
Właściciel sklepu UlgaDlaKregoslupa.pl

Dodaj swój komentarz:

Treść komentarza:

Twój podpis: