Jaki fotel do komputera wybrać?

Jaki fotel do komputera wybrać, biorąc pod uwagę swój wzrost, wagę oraz wymagania?

Witaj serdecznie!

Jeśli wiele godzin dziennie spędzasz siedząc przed komputerem, na pewno niejednokrotnie pracę zakłócał Ci nieznośny ból pleców. Spięty kark, bóle krzyża, napięte i piekące mięśnie pleców i ramion - znasz te dolegliwości, prawda? Martwisz się ile jeszcze jesteś w stanie wytrzymać w pracy. Masz dopiero 30-40 lat, przed Tobą minimum kolejne 20 lat pracy, a Ty już teraz z trudem wytrzymujesz przy komputerze. Z czasem Twoim największym marzeniem staje się możliwość swobodnej pracy bez bólu kręgosłupa.
 
Jest jeden bardzo skuteczny sposób na zakończenie Twoich cierpień. Sekretem w walce o zdrowy kręgosłup jest dobre krzesło, które stanie się Twoim największym sprzymierzeńcem. Niewygodne lub źle dopasowane może tylko pogłębić dolegliwości.
 
Wybór fotela należy dobrze przemyśleć, gdyż będzie on miał wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie, a co za tym idzie, również na efektywność oraz czas poświęcony na wykonanie danego zadania. Gdy odczuwasz ból kręgosłupa lub dyskomfort spowodowany siedzeniem na źle dopasowanym fotelu, zaczynasz się rozpraszać, denerwować i nie możesz skupić się na swojej pracy. Kiedy czujesz się dobrze, nic Cię nie boli, to jesteś w stanie zrobić dużo więcej w krótszym czasie.
 
Jednak jaki fotel do komputera będzie dla Ciebie najlepszy? Niestety wybór fotela zdrowego dla kręgosłupa jest bardzo trudny. Na rynku znajduje się wiele produktów, które kuszą atrakcyjnym wyglądem, ale nie spełniają swojej roli. 
Sam kiedyś byłem bardzo zagubiony widząc setki modeli i ofert i każdy krzyczał: "jestem najlepszy!". Poznałem 42 różne modele, przetestowałem i sprawdziłem je. Przeszedłem cały nudny, długi, żmudny proces poszukiwań i dziś już wiem, co jest tak naprawdę sekretem mojego "Pogromcy Bólu".

Chciałbym Ci ułatwić podjęcie decyzji i odpowiedzenie sobie na pytanie: jaki fotel do komputera będzie najlepszy? Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowałem ten poradnik. Przeczytaj poniższy tekst i wybierz "Pogromcę Bólu", który będzie odpowiedni do Twojego wzrostu, wagi i preferencji!

1. Fotele firmy Kulik-System, czyli: Classic, Classic Pro, Business, Elegance i Galaxy oraz Klęcznik firmy Ergo są produktami medycznymi. Posiadają certyfikat wyrobów medycznych, ale co ważniejsze, zostały skonstruowane w taki sposób, by odciążyć kręgosłup podczas pracy siedzącej, a co za tym idzie, zapobiegać bólom kręgosłupa, jak również rehabilitować, gdy już występują konkretne schorzenia.

Jeśli masz już poważniejsze problemy z kręgosłupem oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości czy fotel będzie dla Ciebie odpowiedni, polecam wydrukować opis danego fotela i pokazać go swojemu lekarzowi, rehabilitantowi lub fizjoterapeucie, abyś był pewny, że będzie to dobry wybór.

2. Krzesło Classic polecam Ci jeśli masz od 145 cm do 170 cm, natomiast Classic Pro jeżeli masz poniżej 180 cm wzrostu. Różnica między tymi krzesłami polega na tym, że ergonomiczne krzesło komputerowe Classic Pro posiada możliwość regulacji głębokości siedziska oraz regulowane w pionie podłokietniki (krzesło rehabilitacyjne Classic nie ma tych dwóch funkcji). Regulacje te znacznie zwiększają komfort używania fotela, gdyż podstawą wygodnej pracy bez bólu kręgosłupa jest dobrze dopasowanie fotela do budowy własnego ciała.

3. Fotel Business będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli jesteś osobą wysoką i tęższą (przynajmniej powyżej 168 cm wzrostu). Nie nadaje się na pewno dla osób niskich i szczupłych, gdyż siedzisko i oparcie są większe niż w poprzednich dwóch krzesłach.  Oprócz większych wymiarów, fotel rehabilitacyjny Business (w przeciwieństwie do krzesła Classic i Classic Pro) posiada mechanizm zsynchronizowany. Polega on na tym, że gdy regulujesz oparcie, siedzisko automatycznie dostosowuje się do niego. Ponadto mechanizm ten stwarza możliwość regulacji siły nacisku oparcia na plecy. Podsumowując, fotel ten ma więcej funkcji i jest bardziej zaawansowany technologicznie. Doskonale nadaje się dla osób większych i wyższych, które nie szukają fotela z zagłówkiem. (Kliknij na obrazek fotela, aby przejść na stronę i przeczytać o nim więcej).

Jaki fotel do komputera wybrać - ClassicJaki fotel do komputera - Classic ProJaki fotel do komputera - Business

                           CLASSIC                     CLASSIC PRO                        BUSINESS


4. Ostatnie dwa fotele z tej grupy, to Galaxy i Elegance. Polecam Ci je jeśli masz powyżej 160 cm wzrostu i masz poważne lub średnie bóle kręgosłupa. Mają takie same funkcje jak fotel Business, natomiast w przeciwieństwie do niego posiadają bardzo pomocny zagłówek, który zmniejsza bóle karku i szyi. Możesz wyregulować jego wysokość oraz kąt odchylenia. Jest on przydatny podczas chwili relaksu, dlatego polecam Ci te fotele, jeśli potrzebujesz je do biura, firmy czy miejsca gdzie nie możesz położyć się np. na kanapie, by chwilę odpocząć. Krzesła biurowe ergonomiczne Galaxy oraz fotele biurowe Elegance różnią się między sobą wyglądem, funkcje spełniają te same. (Kliknij na obrazek fotela, aby przejść na stronę i przeczytać o nim więcej).

                                              GALAXY                                 ELEGANCE


5. W tabeli poniżej zamieszczam dokładne parametry omówionych foteli. Przed zakupem warto jest zmierzyć fotel, na którym obecnie siedzisz i porównać te wymiary z danymi przedstawionymi w tabeli. Przy wymiarach szerokości oparcia, zmierzone jest najszersze miejsce.

Nazwa
 fotela

Długość oparcia

Szerokość oparcia

Głębokość siedziska

Szerokość siedziska

Odległ. między podłokietnikami Przesuw siedziska
Classic 49 cm 44 cm 43 cm 46 cm 45,5 cm -
Classic Pro 49 cm 44 cm 43 cm 46 cm 45,5 cm 0-8 cm
Business 58 cm 46 cm 48 cm 55 cm 53,5 cm 0-6 cm
Galaxy 58 cm 46 cm 45 cm 51 cm 46 cm 0-8 cm
Elegance 63 cm 43 cm 45 cm 51 cm 46 cm 0-8 cm

6. Jeśli chcesz poprawić ergonomię swojej pracy i przynieść ulgę swojemu kręgosłupowi, to wybierz jeden z przedstawionych powyżej foteli. Natomiast jeżeli chciałbyś sobie pomóc ponosząc w miarę niskie koszty, to mam dla Ciebie jeszcze dwa rozwiązania: Klęcznik Ergo-Reh oraz Nakładkę na krzesło lub fotel biurowy. Pierwszy z nich polecam Ci jeśli nie pracujesz "non stop" w pozycji siedzącej. Jeśli się na niego zdecydujesz, powinieneś przesiadać się co jakiś czas (np. co 2 godziny) na zwykły fotel czy krzesło, żeby nie obciążać zbytnio kolan. Klęcznik Ergo-Reh jest produktem medycznym, jednak należy umiejętnie z niego korzystać. Nakładkę na krzesło lub fotel biurowy polecam osobom, które mają w miarę wygodne krzesło, ale powoli zaczynają odczuwać niewielkie bóle kręgosłupa.

       

                                       KLĘCZNIK Ergo-Reh                NAKŁADKA na krzesło
                                                                                              lub fotel biurowy


7. Zwróć uwagę na to, że kupując u nas dostajesz gwarancję na fotele wraz z pokryciem wszystkich kosztów przesyłki (w większości sklepów to klient ponosi koszty odesłania towaru do serwisu, u nas natomiast umawiamy własnego kuriera w wybrane przez Ciebie miejsce. Odsyłamy naprawiony towar również na nasz koszt). 

8. Aby podsumować wszystko i ułatwić Ci wybór najbardziej dopasowanego dla Ciebie fotela, stworzyłem formularz, dzięki któremu po wpisaniu swojego wzrostu, wagi oraz wymagań, od razu wyświetlą Ci się fotele, które będą dla Ciebie odpowiednie. Kliknij w link: doradca.ulgadlakregoslupa.pl/fotel lub w poniższy obrazek, aby przenieść się do formularza:

Przestań się martwić, tym że z trudem wytrzymujesz w pozycji siedzącej i przeraża Cię wizja kolejnych 20 lat pracy w bólu. Już teraz wybierz swojego "Pogromcę Bólu"!

Mam nadzieję, że teraz już wiesz dokładnie jak rozwiązać swoje problemy związane z kręgosłupem i jaki fotel do komputera jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Jestem tutaj by Ci pomóc. Razem przyniesiemy ulgę Tobie i Twojemu kręgosłupowi.

Pozdrawiam serdecznie!
Artur Nowakowski
Twój sprzymierzeniec w walce 
z dolegliwościami kręgosłupa.
Właściciel sklepu UlgaDlaKregoslupa.pl

P.S.
Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz zamówić fotel mailowo, to zapraszamy do kontaktu pod adresem: biuro@ulgadlakregoslupa.pl. Z radością Ci pomożemy:)

Komentarze:

1. Sushi

Witam,
jestem zainteresowana ergonomicznym krzesłem rehabilitacyjnym. Przyznam, że moją uwagę zwrócił fotele Elegance. Jestem niewysoką kobietą (164 cm) o przeciętnej wadze (63 kg), jednakże jestem też osobą niepełnosprawną z poważnymi chorobami kręgosłupa - obecnie jestem po 4 zabiegach operacyjnych związanych z usunięciem przepuklin w odcinkach L3-S1 i stabilizacją kręgosłupa na tych wysokościach oraz znacznymi zwyrodnieniami w odcinkach szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Fotel zakupiony będzie przez mojego pracodawcę - urząd państwowy, więc ogromnie zależy mi, by produkt był solidny i zapewniał wysoką jakość wykonania, gdyż nie będę mogła pozwolić sobie na ewentualny kolejny zakup, gdyby okazało się, że krzesło nie spełnia standardów jakościowych. Czy fotel Elegance byłby fotelem właściwym, czy ewentualnie polecą mi Państwo inny dostępny produkt?
Z góry dziękuję za odpowiedź

1.1. Artur Nowakowski

Witam Cię Sushi,
Jeśli chodzi o fakt, że masz 164cm wzrostu, to istnieje możliwość zamontowania odpowiedniego teleskopu do tego fotela, a jeżeli chodzi o Twoją wagę, to najlepiej będzie jak zmierzysz fotel, na którym obecnie siedzisz i porównasz go z wymiarami fotela Elegance, w ten sposób sprawdzisz czy siedzisko i oparcie nie będzie za szerokie lub za głębokie. Najważniejsze jednak jest to, czy będzie on dla Ciebie odpowiedni przy tak poważnych schorzeniach. Nie można nic stwierdzić na odległość, dlatego powinnaś wydrukować sobie opis tego fotela i zanieść go do swojego lekarza lub rehabilitanta. Każdy człowiek jest inny, więc najlepiej konsultować takie sprawy indywidualnie ze swoim specjalistą, który zna Ciebie i przebieg Twojej choroby. Życzę zdrowia i pozdrawiam Cię serdecznie.

2. Oswald

Cały internet przeszukałem i dopiero tu znalazłem!

3. Tommy

Przygotowuję się do żmudnego pisania pracy dyplomowej i uznałem za stosowne zainwestowanie w porządny fotel do komputera, który uchroni mnie przed bólem kręgosłupa. Mam 182 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i drobną kifozę. Który fotel polecilibyście Państwo? Byłbym wielce zobowiązany za poradę.

3.1. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Aby pomóc w wyborze będę potrzebowała jeszcze kilku informacji, ponieważ biorąc pod uwagę np. fotele medyczne, ich cena uzależniona jest od komponentów/części - podłokietników regulowanych/nieregulowanych, braku lub poosiadaniu zagłówka, szerokości i wysokości oparcia/siedziska, różnych mechanizmów, itd.

Podpowiedz mi jakie masz oczekiwania co do swojego fotela - czy wystarczy model najprostszy, który "wymusi poprawną postawę ciała", dzięki czemu odciąży kręgosłup? Czy może potrzebujesz fotela z wysokim oparciem podpierającym całe plecy, zagłówka, mechanizmu synchro (podczas odchylania oparcia - zmienia się kąt siedziska), regulowanych podłokietników?

Czy ma to być fotel tylko do pisania pracy dyplomowej czy może będziesz później na nim pracował (przez kilka/kilkanaście godzin dziennie), a może odpoczywał oglądając np. filmy/czytając książki?

Zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: biuro@ulgadlakregoslupa.pl lub do przesłania odpowiedzi w komentarzu.

3.2. Tommy

Poza pisaniem pracy nie przewiduję spędzania w fotelu długich odcinków czasu. Podejrzewam, że wystarczyłby jakiś prosty model.

3.3. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

W takim razie proponuję krzesło Classic Pro:

http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/fotele-ergonomiczne/ergonomiczne-krzeslo-komputerowe_279.html

Jest to produkt medyczny, który ma również przeciwwskazania np. skoliozę patologiczną, strukturalną trzeciego stopnia, powiększoną lordozę, zniesioną kifozę - każdemu, kto nie jest pewny czy fotel będzie odpowiedni ze względu na swoje schorzenia, polecam wydrukowanie opisu danego krzesła i pokazanie go swojemu lekarzowi, rehabilitantowi czy fizjoterapeucie.

Dlaczego Classic Pro a nie Classic? Biorąc pod uwagę wzrost (ponad 180 cm), przydatna będzie regulacja głębokości siedziska (jeśli ktoś ma długie nogi, można odsunąć siedzisko od oparcia w taki sposób, by uda były dobrze podparte), w krześle Classic nie ma tej regulacji (ani regulacji podłokietników).

Krzesła medyczne (Classic, Classic Pro, Business, Elegance i Galaxy) mają ten sam "System Zdrowotny", czyli specyficznie wyprofilowane wklęsłości na siedzisku i wypukłości na oparciu. Oznacza to, że "wymuszanie poprawnej postawy ciała" będzie podobne w tym najtańszym jak i w najdroższym modelu.

Zaznaczam, że krzesła te nie są przeznaczone tylko dla osób, które już odczuwają ból pleców, gdyż osoby nie mające jeszcze schorzeń czy skrzywień poprzez używanie takich foteli mogą zapobiec poważnym problemom wynikającym z przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała podczas siedzenia (używania źle wyprofilowanego krzesła).

4. grz

196 wzrostu, 100 kg wagi - proszę poradźcie mi coś, już nie daję rady na krześle, a ciężko coś znaleźć dla wysokich osób.

4.1. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Witam serdecznie,

Biorąc pod uwagę podane parametry, fotel Business powinien być odpowiedni:

http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/fotele-ergonomiczne/fotel-rehabilitacyjny_281.html

Jest to fotel medyczny (profilaktyczno-rehabilitacyjny). Ma szerokie oparcie i siedzisko. Dokładne wymiary można porównać patrząc na punkt 5 w tym artykule. Jest odpowiednio wyprofilowany, aby wymuszał prawidłową postawę podczas siedzenia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: biuro@ulgadlakregoslupa.pl - chętnie pomożemy.

5. jakub99

Pracuję głównie przy komputerze od 8 do nawet 10 godzin dziennie, zastanawiam się nad kupnem fotela typowo komputerowego jak tutaj: http://www.fotelebiurowe24.pl/fotel-komputerowy-bolid-dxracer-oh-fd01-nr lub właśnie fotela medycznego. No i własnie pytanie, który będzie lepszy. Mam 190 cm wzrostu waga 85 kg.

5.1. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Nie mogę wypowiedzieć się na temat fotela, który przedstawił Pan w linku, ponieważ nie znam tego fotela. Nie mieliśmy takich w sprzedaży.

Polecam sprawdzić czy jest odpowiednio wyprofilowany. Nawet jeśli ma Pan zwykły fotel, to może Pan spróbować podłożyć np. małą poduszkę choćby w części lędźwiowej, by poczuć różnicę. To powinno pomóc w wyobrażeniu sobie w jaki sposób fotel powinien być wyprofilowany.

Fotele medyczne, które posiadamy w ofercie mają odpowiednio wyprofilowane oparcie i siedzisko, by przywołać poprawną postawę ciała podczas siedzenia, dzięki czemu odciążają kręgosłup.

Biorąc pod uwagę Pański wzrost oraz wagę proponowałabym fotel Galaxy:
http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/fotele-ergonomiczne/krzeslo-biurowe-ergonomiczne_347.html

lub Elegance:
http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/fotele-ergonomiczne/fotel-biurowy-obrotowy_349.html

Różnią się one głównie wyglądem.

Gdyby miał Pan jakieś pytania, zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: biuro@ulgadlakregoslupa.pl - chętnie pomożemy.

6. Michał

Witam,

Chciałbym wybrać dla siebie fotel. Spędzam w pracy przed komputerem 8 H. Mam 188 cm, 81 kg, średnią lordozę, lekką skoliozę, problemy z lekkim wysunięciem krążka w lewym pośladku. Czy mógłbym prosić o propozycję?

Dziękuję,

6.1. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Biorąc pod uwagę występujące schorzenia konieczna jest konsultacja ze specjalistą (swoim lekarzem, czy rehabilitantem). Polecam wydrukować opis fotela, pokazać specjaliście i dopytać, czy dany fotel będzie odpowiedni.

Natomiast, gdyby nie występowały u Pana powyższe schorzenia i nie byłaby potrzebna konsultacja z lekarzem, patrząc tylko na podany wzrost oraz wagę, zaproponowałabym fotel Elegance:

http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/fotele-ergonomiczne/fotel-biurowy-obrotowy_349.html

W razie pytań, zapraszam do kontaktu z nami poprzez e-mail: biuro@ulgadlakregoslupa.pl - chętnie pomożemy.

7. Dares

Witam

Mam pytanie.

Mam 27 lat pracuję przy stanowisku komputerowym 8h. Staram się robić przerwy i odchodzić od komputera ale to nie wystarcza. Od dłuższego czasu borykam się z problemem (bólem) w okolicach uda lewej nogi - jakby zbity mięsień od nacisku, kości ogonowej oraz prawego barku , lub okolice łopatki - zapewne od trzymania myszki który ustępuje gdy tylko przestane siedzieć, poruszam się trochę itp(praktycznie wtedy kiedy nie siedzę), pływam. Robiłem zdjęcia kości ogonowej i wszystko jest w porządku. Jak byłem w poradni rehabilitacyjnej to nawet nie zrobili zdjęcia kręgosłupa jedynie mi lekarka powiedziała że lekko odstaje mi prawa łopatka.
Mam 178 cm wzrostu oraz ważę 66 kg i jestem szczupłą osobą co może mieć wpływa na te dolegliwości.
Zmieniałem już krzesło na inne z dwa lub 3 razy(nawet przyniosłem swoje z domu). Niestety każde ma inną wadę, jedno za twarde drugie miekkie ale bez regulacji oparcia itp. Czy mogą Państwo mi jakieś konkretne krzesło polecić? Takie które będzie wygodne ale i będzie utrzymywało zdrową postawę i nie obciążało kręgosłupa przy pracy przed komputerem.
Pływam co drugi dzień. Pracuję już w przy komputerze koło 8 lat i niechciałbym aby moje dolegliwości się pogłębiały.

7.1. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Witam serdecznie,

Wszystkie fotele firmy Kulik-System, które mamy obecnie w swojej ofercie są produktami medycznymi, a ich odpowiednie wyprofilowanie wymusza poprawną postawę ciała przez co odciążają kręgosłup. W przypadku kiedy już istnieją problemy z kręgosłupem, zawsze polecamy wydrukować sobie opis fotela i pokazać go swojemu lekarzowi czy fizjoterapeucie. Taka osoba może potwierdzić czy dany fotel będzie odpowiedni.

Biorąc pod uwagę podany wzrost i wagę odpowiednie będą prawie wszystkie modele. Nie polecałabym tylko w tym przypadku fotela Business, ponieważ jest on szeroki i duży (raczej przeznaczony dla osób tęższych). Abym mogła lepiej doradzić musiałabym wiedzieć czy fotel ma mieć wysokie oparcie (lepsze podparcie pleców - tak jak np. Elegance), czy ma posiadać zagłówek (przydatny jest on tak naprawdę tylko podczas odpoczynku, kiedy odchylamy głowę do tyłu) oraz czy potrzebne są podłokietniki zwykłe (przesuwane góra-dół) czy 3D.

W razie pytań zapraszam szczególnie do kontaktu mailowego: biuro@ulgadlakregoslupa.pl

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

7.2. Dares

A czy fotel classic będzie odpowiedni na mój wzrost? Bo w wyborze jest max do 170 cm.

7.3. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Jeśli wybieramy spośród krzeseł Classic, to poleciłabym Classic Pro ze względu na to, że ma on regulację siedziska. W przypadku wyższych osób, które mają dłuższe nogi, trzeba nieraz oddalić siedzisko od oparcia, aby większa część uda mogła spoczywać na siedzisku. Wielkość oparcia i siedziska w krześle Classic i Classic Pro jest taka sama. Różnią się one właśnie tą regulacją (Classic jej nie ma), regulacją podłokietników góra-dół (Classic również nie ma tej regulacji) oraz tym, że Classic Pro jest tapicerowany z obu stron, a Classic tylko z jednej (kwestia wyglądu).

Gdyby były jeszcze jakieś pytania, proszę śmiało pisać.

7.4. Dares

Dziękuje chyba zdecyduje się na krzesło Classic Pro tylko skonsultuję to jeszcze z lekarzem.

7.5. Jadwiga Rak - UlgaDlaKregoslupa.pl

Również dziękuję i w razie gdyby były jeszcze jakieś pytania, proszę o kontakt.

Dodaj swój komentarz:

Treść komentarza:

Twój podpis: