Jak dzisiaj spałeś?

Jak dzisiaj spałeś?

Witaj serdecznie!

Dzisiaj Cię zaskoczę. Chciałbym porozmawiać z Tobą o czymś, co pozornie nie dotyczy kręgosłupa, ale tak naprawdę odgrywa dla niego wielką rolę. Przeglądając fora internetowe na temat zdrowia bardzo często spotykam się z takimi listami internautów:

Może ktoś ma pomysł, co może mi dolegać? Cały czas czuję się bardzo zmęczona. Kiedy wchodzępo schodach, mam zadyszkę. Jest mi ciągle zimno, ale w nocy się pocę. Wstaję rano niewyspana. Brałam już dwa razy jakieś leki na anemię, żelazo, ale nic mi nie pomogło. Jak odzyskać energię? Poprawić podłe samopoczucie? Macie jakieś rady?

W dzisiejszych czasach głównym zagrożeniem dla naszego organizmu jest życie niezgodne z naturą. Zanieczyszczone powietrze, mało czasu na odpoczynek, kiepski sen, otaczające nas sprzęty elektryczne i komputery – wszystko to zaburza naszą naturalną równowagę.

Niestety, nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich wrogich nam czynników. Co zatem zrobić?

Zadbaj o to, aby w Twoim otoczeniu znajdowały się przedmioty przyjazne człowiekowi. Słyszałeś kiedyś o jonizacji powietrza? Mikroklimat wytwarzany przez urządzenia elektryczne, zwłaszcza przez komputery, fatalnie wpływa na nasze samopoczucie i odporność. Jony dodatnie powodują, że czujesz się zmęczony, rozdrażniony i możesz cierpieć na bóle głowy.

Natomiast jony ujemne wpływają na nas bardzo korzystnie. Zjonizowane powietrze występuje np. po burzy – pamiętasz, jakie jest wtedy czyste i pachnące powietrze? Sposobem na jonizację powietrza w domu może być zakup odpowiedniego urządzenia lub ograniczenie kontaktu ze sztucznymi tworzywami i włóknami syntetycznymi. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj kołdry wełniane, które eliminują jonizację dodatną (szkodliwą) i sprawiają, że lepiej śpimy.

Pewnie zastanawiasz się, jaki to ma związek z Twoim kręgosłupem? Otóż osłabiony organizm łatwiej poddaje się chorobom i wolniej się regeneruje. A jak wiadomo, najlepszym lekarstwem na zmęczenie jest zdrowy, głęboki SEN. Ważny jest nie tylko odpowiedni materac, który pozwoli Twojemu kręgosłupowi na przyjęcie naturalnej krzywizny, a także zdrowe przykrycie – im mniej sztucznych materiałów, tym lepiej.

Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać czas snu na regenerację Twojego organizmu
zadbaj o:

  • Materac – nie powinien być zbyt twardy, bo hamuje krążenie, ani zbyt miękki, bo powoduje nadmierne wyginanie i krzywienie kręgosłupa.

  • Poduszkę – jej zadaniem jest utrzymanie głowy na takiej wysokości, aby odcinek szyjny kręgosłupa nie był nadmiernie wygięty i obciążony.

  • Kołdrę – powinna pozwalać skórze oddychać, zapobiegać nadmiernemu poceniu i wchłaniać wilgoć oraz tworzyć naturalny mikroklimat dla organizmu.

Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa mogę z pełną odpowiedzialnością polecić Ci kołdry wełniane (oczywiście o ile nie jesteś uczulony na samą wełnę). Ponieważ są wykonane z naturalnych włókien, sprawiają, że śpi się pod nimi o niebo lepiej.

W następny mailu opowiem Ci kilka istotnych informacji o kołdrach, które mogą pomóc Ci zwalczyć dolegliwości związane z bólem pleców i kręgosłupa.

Do usłyszenia wkrótce,

Artur Nowakowski
Twój sprzymierzeniec w walce 
z dolegliwościami kręgosłupa.
Właściciel sklepu UlgaDlaKregoslupa.pl

P.S. Wiesz, że przeciętny człowiek przesypia w życiu 20 lat i śni 300 000 snów? To bardzo dużo czasu, który możesz wykorzystać na regenerację zdrowia i kręgosłupa.

Dodaj swój komentarz:

Treść komentarza:

Twój podpis: