Korzonki jak wyleczyć

Korzonki - jak zapobiegać?

W walce z korzonkami możemy pomóc organizmowi nie tyle przez zwalczanie bólu, ale systematycznej profilaktyce. Jeśli masz problem z korzonkami, powinieneś przestrzegać zasad zdrowego kręgosłupa, ciepło się ubierać przy niskich temperaturach, uprawiać sporty bezpieczne dla kręgosłupa (np. pływanie), a także dbać o odpowiednią dietę. Powinieneś również wypijać dziennie przynajmniej 1,5 litra wody niegazowanej, aby wspomóc organizm w usuwaniu obumarłych tkanek.

Produkty, które pomogą Ci na korzonki

Wszelkie stany zapalne są przeciwwskazaniem do masażu, podczas ataku korzonków należy ograniczyć ruch i przyjmować leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Natomiast kiedy zostaniesz już wyleczony, możesz stosować w ramach profilaktyki różne urządzenia do masażu. Jednak przed ich zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem, by dopasować najlepsze urządzenie dla Ciebie.

Przede wszystkim mogę polecić Ci matę ozonową do wanny, która zapewni delikatny masaż drobinkami powietrza. Kąpiel ozonowa wzmocni organizm, rozluźni mięśnie przykręgosłupowe i pomoże usuwać zalegające tkanki martwe. 

Ulgę przyniosą Ci także maty masujące z funkcją podgrzewania oraz poduszki masujące, które możesz przyłożyć w każde miejsce wymagające rozluźnienia. Maty masujące również posiadają opcje różnych technik oraz obszarów masowania.

Aby nie dopuścić do wyziębienia czy też przewiania organizmu, polecam kołdrę wełnianą. Jeśli w nocy często się pocisz, odkrywasz i przykrywasz – narażasz swoje korzonki. Kołdra wełniana jest doskonałym termo-izolatorem, za co jest szczególnie ceniona przez osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa.

Jeśli pracujesz za biurkiem to zadbaj o odpowiednie krzesło ergonomiczne oraz dostosuj stanowisko pracy do tego aby spełniało wymogi ergonomii.

Komentarze:

1. Krzysztof

Yoga kochani, Yoga odpowiednio dobrana pozwala przeżyć i usuwa ból w 90%. Sprawdziłem.

2. stanisław

Jeżeli jest to prawdziwe zapalenie korzeni nerwowych ( 5 % wszystkich diagnoz pt. zapalenie korzonków nerwowych) to tylko leki przeciwzapalne i odpoczynek ale 95% przypadków to inna przyczyna.

Dodaj swój komentarz:

Treść komentarza:

Twój podpis: