Lecznicza chwila relaksu

Lecznicza chwila relaksu...

Witaj serdecznie!

Potrafisz sobie wyobrazić, że możesz całkowicie zlikwidować ból pleców, poświęcając kilka godzin w tygodniu na PRAWDZIWĄ PRZYJEMNOŚĆ?

Zaraz przedstawię Ci metodę, która działa w ten właśnie sposób!

Sedno sprawy polega na tym, że ból pleców nie zawsze jest tożsamy z bólem kręgosłupa. Czasami możesz odczuwać podobne dolegliwości za sprawą spiętych mięśni. Współczesny tryb życia, stres, pośpiech oraz brak ruchu powodują, że zapominamy o rozluźnieniu. Być może nawet czytając tego maila nieświadomie napinasz swoje mięśnie?

Jeśli po powrocie z pracy bolą Cię plecy, masz spięty kark i łamie Cię w krzyżu – pamiętaj o rozluźnieniu. Jest na to wiele sposobów. Oto niektóre z nich:

  • Ciepła kąpiel z aromatycznymi olejkami. Rozluźnia i uspokaja. Aromaterapia dodatkowo pobudzi Twoje zmysły. Najlepsze są takie olejki zapachowe jak: rumianek, szałwia, jaśmin, melisa, mięta, rozmaryn.

  • Ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Wspomagają rozluźnienie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Dzięki nim zaczniesz spokojnie i głęboko oddychać. Najlepiej wykonuje się je przy dobrej muzyce. Zazwyczaj są bardzo proste w wykonaniu. Szybko zauważysz też, jak poprawi się po nich jakość Twojego snu!

  • Ćwiczenia w wodzie. Wzmacniają mięśnie grzbietu i w minimalnym stopniu obciążają kręgosłup. Możesz wybrać się np. na aqua aerobic lub aqua jogę. Ćwiczenia w wodzie może wykonywać praktycznie każdy. Świetnie przeciwdziałają też nadwadze, co również jest istotne dla Twojego kręgosłupa.

  • Sauna. Dla zwolenników wysokich temperatur sposobem na odprężenie może okazać się kilkanaście minut w gorącej saunie.

  • Masaż relaksacyjny. Pobudza układ krążenia i rozluźnia mięśnie. Jest to znana od wieków metoda na zachowanie naturalnej równowagi i harmonii w organizmie człowieka. A przy tym jaka przyjemna! Osobiście nie znam nikogo, kto nie lubiły masażu. Dla osób z problemami z kręgosłupem uciskanie i masowanie napiętych mięśni jest szczególnie wskazane.

W kolejnym artykule opowiem Ci, jaki masaż będzie najlepszy dla Ciebie. Dowiesz się też, jakie są metody na bezpieczny, domowy masaż. Nie możesz tego przegapić!

Pozdrawiam i do usłyszenia,

Artur Nowakowski
Twój sprzymierzeniec w walce
z dolegliwościami kręgosłupa.
Właściciel sklepu UlgaDlaKregoslupa.pl

P.S. Życzę Ci udanego, pełnego relaksu wieczoru!

Dodaj swój komentarz:

Treść komentarza:

Twój podpis: