Sposób na optymalną wagę

Sposób na optymalną wagę

Witam Cię bardzo serdecznie w kolejnej części poradnika!

Dzisiaj omówię bardzo ważną kwestię dla Twojego kręgosłupa,  jaką jest optymalna waga. Jeśli masz nadwagę, Twój kręgosłup musi na co dzień znosić dużo większe przeciążenia, niż u osoby z prawidłową wagą. W tej części poradnika podam Ci bardzo proste i skuteczne sposoby na uzyskanie zdrowej, właściwej wagi ciała raz na zawsze.

Najważniejsze są nawyki żywieniowe

Po pierwsze pamiętaj o tym, że aby uzyskać i utrzymać optymalną wagę ciała, należy na stałe zmienić nawyki żywieniowe.

Najważniejsze jest wypijanie odpowiedniej ilości wody, gdyż wypłukuje ona z organizmu toksyny i zanieczyszczenia. Dokładnie opisałem to w poprzedniej części poradnika. Jeśli już wprowadziłeś ten zdrowy nawyk do swojego życia, powinieneś teraz poznać i zastosować zasady prawidłowego odżywiania.

Unikaj cukru i soli

Staraj się zminimalizować spożycie cukru (w tym słodyczy) oraz soli. Wyrzuć z kuchni sztuczne przyprawy (np. Kucharek, Ziarenka smaku, Vegeta), a zamiast nich stosuj naturalne (bazylia, tymianek, oregano, itd.) lub żadne. Poczujesz wówczas prawdziwy smak potrawy. Mięso sól dopiero po przyrządzeniu i nałożeniu na talerz. Zużyjesz wówczas znacznie mniej soli. Ryż oraz makaron możesz śmiało gotować bez dodatku soli.

Wyrzuć lub zminimalizuj pokarmy smażone oraz tłuste sery. Zamiast smażyć potrawy, duś je na wodzie lub gotuj na parze. Z serów najlepszy jest ser biały półtłusty, gdyż zawiera bardzo wartościowe białko. Żółty zalecam usunąć z diety. Bardzo zdrowe są jajka - szczególnie białka jajek, gdyż zawierają wszystkie potrzebne człowiekowi aminokwasy. Żółtek wystrzegaj się, gdyż zawierają niezdrowy cholesterol.

Jasne pieczywo zamień na ciemne. Zamiast białego ryżu i makaronu stosuj ich wersje naturalne, mało przetworzone przez to bardziej wartościowe, czyli brązowe.

Warzywa i owoce - twój najlepszy przyjaciel

Dodatkowo ważne jest to, aby jeść dużo warzyw i owoców, gdyż zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Często rób sałatki warzywne. Można je przygotować bardzo prosto i szybko. Wybierz się do warzywniaka, kup wszystkie warzywa jakie można jeść na surowo ,np.: pomidor, ogórek, papryka, marchewka, cebula, czosnek, szczypiorek, itd. Dodaj także warzywa z konserwy: kukurydzę, groszek, fasolę. Następnie pokrój je na kawałki i wrzuć do plastikowego pojemnika pięciolitrowego, dodaj trzy jogurty naturalne i już masz fantastyczną sałatkę na kilka dni! W lodówce taka sałatka spokojnie wytrzyma 5-6 dni.

Optymalna waga - owoce i warzywa

Pamiętaj także, aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość białka. Świetnie nadają się do tego ryby, ser biały (półtłusty), orzecyh np. ziemne niesolone, białka jajek.

Zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem są niezwykle obszerne, dlatego kolejne wskazówki przekażę Ci w kolejnej części mojego poradnika. Wybiorę dla Ciebie najważniejsze informacje.

Pozdrawiam i już teraz zapraszam,

Artur Nowakowski
Twój sprzymierzeniec w walce
z dolegliwościami kręgosłupa.
Właściciel sklepu UlgaDlaKregoslupa.pl

Komentarze:

1. Krystyna

Jak dobrze było przypomnieć sobie to co jest tak oczywiste i proste, lecz zapomniane.

2. Artur Nowakowski

Dokładnie, często właśnie najprostsze rzeczy pomijamy, a one są bardzo istotne.

3. Olek

Z żoną robimy dwa razy w roku post. Można to nazwać głodówką :) Trwa to 14 dni w ciągu których jemy tylko warzywa absolutnie nieprzyprawione, bez oleju, soli itp. Czasem gotowane. Człowiek czuje się super po takiej diecie. |Pomijam fakt utraty 7 kg wagi. Najistotniejsze jest samopoczucie, po prostu bombowe! Polecam gorąco. Poza tym czytam uważnie wszystkie metki na produktach. Naprawdę warto.

4. marta jurga

Gimnastyka pomogła mi bardzo na bóle kręgosłupa.

5. marta jurga

Dziękuje.

6. Bogumiła

A jeśli ktoś ma cztery przepukliny w obrębie lędźwi oraz torbiel Tarliva, to proszę mi powiedzieć co ma taka kobieta z sobą począć? Z samego bólu trzyma wagę, ponieważ czasami jeść się nawet nie chce!

7. ANNA ORATOWSKA

DZIEKUJE OD JUTRA ZACZYNAM KURACJE.POZDRAWIAM.

8. Małgorzata Desselberger

Dziękuję za dobrą i praktyczną wiedzę!

Dodaj swój komentarz:

Treść komentarza:

Twój podpis: